Wat kost een GT3?

Race for Sale EditorialBijgewerkt 9 min leestijd

Een gebruikte FIA-GT3 wordt gevraagd voor ongeveer €150.000–€650.000+ — €150.000–€250.000 voor oudere auto's of auto's met beperkte eligibility, €400.000–€650.000+ voor pakketten van de actuele generatie of in Evo-specificatie. Nieuw begint nu rond €570.000 exclusief btw en loopt op de duurdere platforms op tot €700.000–€750.000+. Een sober nationaal of sprintseizoen (6–8 weekenden) kost typisch €150.000–€300.000 exclusief de auto; internationaal GT3 op topniveau moet op €1.000.000–€2.000.000+ per auto worden begroot. De aankoopprijs is de kop; het seizoensbudget is de beslissing.

De cijfers zijn indicatieve marktbanden per september 2026. Gebruikte bedragen zijn geadverteerde vraagprijzen, geen bevestigde transactieprijzen. Rijdersgages hangen van het programma af en zijn overal uitgesloten tenzij anders vermeld. Toets alles aan seriereglementen en actuele teamoffertes.

Aankoopbanden in Europa

De waarde van een GT3 wordt vooral bepaald door generatie, specificatie, resterende levensduur van componenten en het onderdelenpakket — maar fabrieksondersteuning, startgerechtigdheid en vraag naar het platform hebben ook een materieel effect op de prijs. Een actuele Porsche 911 GT3 R (992), Mercedes-AMG GT3, Ferrari 296 GT3 Evo, BMW M4 GT3 EVO of Lamborghini Temerario GT3 met gedocumenteerde revisiehistorie zit bovenin de markt; de Lamborghini Huracán GT3 en de Audi R8 LMS — Audi stopte de R8 LMS-productie in 2024 — rijden nog volop en zijn juist het interessante deel van de tweedehandsmarkt, mits de eligibility bij je kampioenschap past.

BandTypische vraagprijsWat je meestal krijgt
Ouder / beperkte eligibility€150.000 – €250.000Racebaar bij eerlijke uren en docs; beperkte internationale eligibility
Recente vorige generatie€250.000 – €400.000Solide nationale / regionale GT3, redelijk pakket
Actuele generatie / Evo + kit€400.000 – €650.000+Recent platform, volle spares, klaar voor een serieus programma

Nieuwe auto's van de actuele generatie beginnen rond €570.000 exclusief btw — €573.000 voor de Porsche 911 GT3 R 2026 en €578.000 netto voor de BMW M4 GT3 EVO, vóór opties — terwijl duurdere platforms zoals de Ferrari 296 GT3 Evo €700.000–€750.000 of meer bereiken vóór onderdelen en fabrieksondersteuning. Dat is het vervangingsplafond waartegen de tweedehandsmarkt handelt.

Binnen elke band beweegt niet het modeljaar de prijs — maar uren sinds motor- en bakrevisie, crashhistorie en een echt onderdelenpakket. Behandel "weinig kilometers" of "weinig uren" als onvolledig tot je de fabrieksregistratie van de componentlevensduur hebt voor motor, bak, aandrijfassen, dempers en andere onderdelen met beperkte levensduur: sommige platforms tellen in kilometers, andere in uren, en serieuze advertenties geven ze apart.

Overweeg je een Cup, lees onze Porsche 911 GT3 Cup-koopgids.

Wat een GT3-weekend echt kost

Budget voor een nationaal of sprint-evenement met professionele ondersteuning.

PostPer weekendNotities
Banden€4.000 – €9.000Regen-sets en een vettig circuit vernietigen het plan
Brandstof, oliën en vloeistoffen€800 – €1.500Racebrandstof waar vereist
Amortisatie motorrevisie€3.000 – €6.000Fractie van een vijfcijferige revisie
Amortisatie bak / aandrijflijn€1.500 – €3.500Kortere cycli onder endurance-belasting
Remmen en slijtage€1.000 – €2.500Schijven, pads, verbruiksmaterialen
Attritie en schade€2.000 – €12.000Reservering voor normale slijtage — geen crashbudget
Inschrijving, licenties, hospitality€2.000 – €7.000Nationaal niveau; internationale series rekenen veel meer
Crew, reis en verblijf€3.000 – €7.000Twee tot vijf mensen, drie tot vier dagen
Weekendtotaal€17.300 – €48.500Reken €20.000–€50.000 in de planning; exclusief vracht en zwaar ongeval

Inschrijfgelden zijn internationaal geen nationaal getal. GT World Challenge Europe rekent circa €95.000 per auto voor het volledige seizoen, €58.500 voor de Endurance Cup en €45.000 voor de Sprint Cup; losse inschrijvingen liggen rond €11.000 voor een race van drie uur en €32.000 voor alleen de 24 uur van Spa. British GT zit ertussenin: ongeveer £5.500 + btw voor een los evenement en £27.500–£29.000 + btw voor een GT3-seizoen.

Attritie is geen crashdekking. De post van €2.000–€12.000 dekt vloeren, splitters, radiatoren en bodywork in een normaal weekend. Een zwaar GT3-ongeval is een andere orde van grootte: teams melden reparatierekeningen van €100.000–€300.000+ afhankelijk van de ernst.

Aan de top schaalt ook de bandenpost mee: DTM-cijfers voor 2026 komen op circa €2.244 per set slicks en ongeveer 37 sets per auto over acht weekenden — zo'n €166.000 vóór regenbanden en tests.

Seizoensvormen

  • Club / sober nationaal (6–8 weekenden): ongeveer €150.000–€300.000 exclusief de auto.
  • Competitief nationaal / regionaal: €300.000–€600.000+ met tests en dichtere kalender.
  • Internationaal topniveau / professioneel: €1.000.000–€2.000.000+ per auto. Gerapporteerde DTM-budgetten voor 2026 liggen rond €1,5 miljoen per auto, sommige programma's boven €2 miljoen — gedreven door vracht, inschrijfgelden, crew, kosten van de rijdersbezetting waar het programma die draagt, en schade.

Meer over prijsvorming: raceautoprijzen begrijpen.

Papierwerk dat de inschrijfbaarheid bepaalt

  1. Chassisnummer en huidige FIA-/ASN-documentatiestatus
  2. Fabrieksregistratie van componentlevensduur — motor, bak en andere onderdelen met beperkte levensduur — plus laatste revisiefacturen
  3. Crash-/reparatiehistorie
  4. Onderdeleninventaris en wat bij de auto blijft
  5. Eligibility voor het kampioenschap dat je echt wilt rijden

Race for Sale-advertenties brengen die velden naar voren zodat je GT3 te koop kunt browsen zonder twintig vrije-tekstadvertenties te lezen. Vergelijk de live GT3-inventaris en de facet raceauto's wanneer je gestructureerde data wilt. Vergelijk de categorieën in GT3 versus GT4 voordat je kiest.

GT3 vs Cup vs GT4

Koop een Cup-auto als je een duidelijke merkenladder wilt, ruime onderdelenvoorziening en een bekende revisiecyclus — de 911 Cup uit 2026 staat op 269.000 € exclusief btw tegenover 573.000 € voor de 911 GT3 R, en op gebruikskosten loopt dat verschil opnieuw op. Koop een GT4 als het budget nationaal sprintgeld is en je de GT3-BoP niet nodig hebt. Koop een klant-GT3 wanneer het kampioensreglement dat vereist, of wanneer de doorverkoopliquiditeit van de auto in jouw regio aantoonbaar sterker is dan die van de alternatieven.

Het verkeerde antwoord is het embleem kopen en ontdekken dat de klasse de auto niet toelaat. Lees eerst het reglement; koop daarna.

Bronnen

Veelgestelde vragen

Wat kost een gebruikte GT3?

In Europa lopen de vraagprijzen voor een raceklare klant-GT3 typisch van €150.000 tot €650.000+, afhankelijk van generatie, uren sinds revisie, startgerechtigdheid en pakket. Oudere auto's of auto's met beperkte eligibility zitten op €150.000–€250.000; auto's van de actuele generatie of in Evo-specificatie met een volledig onderdelenpakket vragen routinematig €400.000–€650.000+ exclusief btw.

Wat kost een nieuwe GT3?

Een nieuwe klant-GT3 van de actuele generatie begint rond €570.000 exclusief btw — Porsche noemde voor de 911 GT3 R modeljaar 2026 €573.000 en BMW voor de M4 GT3 EVO €578.000 netto — terwijl duurdere platforms zoals de Ferrari 296 GT3 Evo €700.000–€750.000 of meer bereiken, vóór een substantieel onderdelenpakket en fabrieksondersteuning.

Wat kost een GT3-seizoen?

Een sober nationaal of sprintprogramma van zes tot acht raceweekenden kost meestal €150.000–€300.000 exclusief de auto. Een competitieve nationale of regionale campagne loopt naar €300.000–€600.000+. Internationaal GT3-racen op topniveau moet op €1.000.000–€2.000.000+ per auto worden begroot: gerapporteerde DTM-budgetten voor 2026 liggen rond €1,5 miljoen per auto, sommige programma's boven €2 miljoen.

Welke posten wegen het zwaarst in GT3?

Banden, amortisatie van motor- en versnellingsbakrevisies, en vracht. Inschrijfgelden wegen internationaal veel zwaarder dan nationaal. En één zwaar ongeval kan een reparatierekening van €100.000–€300.000+ opleveren die geen weekendgemiddelde vangt.

Is btw inbegrepen in GT3-vraagprijzen?

Vaak niet. Veel Europese team- en handeladvertenties staan exclusief btw, zeker bij verkoop tussen bedrijven. Controleer of het genoemde bedrag btw bevat, wie die afdraagt en hoe een intracommunautaire levering wordt behandeld voordat je twee auto's op etalageprijs vergelijkt.

Is een GT3 Cup goedkoper dan een volle GT3?

Ja bij aankoop en per weekend. De Porsche 911 Cup 2026 staat op €269.000 exclusief btw tegenover €573.000 voor de 911 GT3 R, en de Cup is een merkencup-specauto met een duidelijker serviceplan. Cup voor een kampioenschapsladder; GT3 als het reglement hem vereist.